Έκθεση ζωγραφικής «Βόλτα σε 2 ρόδες»

Ζωγραφιές των μαθητών μας στολίζουν το Γιαλί Τζαμί, συμμετέχοντας στην έκθεση «Βόλτα με 2 ρόδες».Αντλώντας έμπνευση από τον «Διεθνή Ποδηλατικό Γύρο Ελλάδος»,  οι μαθητές μας δημιούργησαν τα δικά τους έργα  βασιζόμενοι στη θεματική της έκθεσης:  «Ποδηλατική Διαδρομή στην Κρήτη»: μέρη απ’ όπου περνά ο Ποδηλατικός Γύρος κι αναδεικνύουν την ομορφιά του τόπου μας

H έκθεση θα διαρκέσει έως την Τετάρτη 11 Μαΐου και θα είναι επισκέψιμη Δευτέρα με Παρασκευή από τις 10.00 έως τις 12.00 και Τετάρτη, Παρασκευή, Σάββατο, από τις 19.00 έως τις 21.00. Η δράση διοργανώνεται από τον Δήμο Χανίων σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Χανίων, τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Χανίων και τη Cycling Greece.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός:    Ελευθερία  Ροβυθάκη

Τα έργα των μαθητών μας:

Εμιλία Κούργκαν, Α΄ Γυμνασίου

Στέφαν Ναϊντένοβ, Β΄ Γυμνασίου