Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις στο Γυμνάσιο Παλαιόχωρας

Την Τετάρτη στις 21/12/2022 οι μαθητές της χορωδίας του Γυμνασίου Παλαιόχωρας μαζί με τη διευθύντρια του Σχολείου κ. Σημαντηράκη Αριστέα και την καθηγήτρια Μάμου Έφη παρουσίασαν με πολύ κέφι και γιορτινή διάθεση στο προαύλιο του σχολείου χριστουγεννιάτικα τραγούδια και παραδοσιακά κρητικά κάλαντα. Συγκεκριμένα, παρουσίασαν με συνοδεία κιθάρας τα τραγούδια: «Τρίγωνα Κάλαντα», «Ο μικρός Τυμπανιστής», «Πάει ο παλιός ο χρόνος» και τα Κρητικά Κάλαντα της Πρωτοχρονιάς.

Δημιουργικές αλλά και πρωτότυπες ήταν οι κατασκευές για το Χριστουγεννιάτικο bazaar που πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στις 22 και στις 23/12 από τους μαθητές, καθηγητές και από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Παλαιόχωρας. Οι μαθητές, οι καθηγητές και οι γονείς των μαθητών διέθεσαν πολλή φαντασία και μεράκι για να φτιάξουν χριστουγεννιάτικα στολίδια, στεφάνια, διακοσμητικά κεράκια, μπάλες, χάρτινα αγγελάκια, κεντημένους σελιδοδείκτες και πολλά άλλα. Το αποτέλεσμα των κατασκευών τους ήταν πραγματικά εντυπωσιακό!

Το Γυμνάσιο Παλαιόχωρας σας εύχεται ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΑΓΑΠΗ, ΕΥΤΥΧΙΑ!!!